“Zâmbetul lor, speranța noastră”

Revenim cu detalii!💪💪

La finalul acestui an, am demarat cel mai curajos proiect al Asociației Ensar Duman, campania “Zâmbetul lor, speranța noastră”, de renovarea și modernizare a secției de Terapie Intensivă Pediatrică a Institutului Național pentru Sănătatea Mamei și Copilului.
Nerenovată de aproape două decenii, aripa spitalului conține: 8 saloane destinate copiilor, 3 camere atribuite medicilor și personalul medical și un salon rezervat mamelor. Anual, aici, peste 500 de copii, majoritatea nou-născuți, sunt tratați și salvați de medici.

Renovarea va presupune descoperirea pereților până la glet, zugrăvirea, vopsirea și schimbarea pardoselilor, a celor 33 de calorifere și a tâmplăriei vechi și uzate. Totodată, vor fi înlocuite cele 28 de uși, 10 dintre acestea vor fi prevăzute cu sistem culisant acționat cu piciorul.

Secțiile vor fi echipate cu paturi de Terapie Intensivă pentru copii, o staţie centralizată de monitorizare cu 10 posturi, ecograf de Terapie Intensivă și un aparat mobil de radiologie.

De asemenea, va fi proiectată o zonă filtru de intrare pentru personalul secției și camerele vor avea mobilier nou.

Proiectul a fost estimat la 350-400.000 de euro.

Și tu poți susține campania “Zâmbetul lor, speranța noastră”, inițiată de Asociația Ensar Duman. Donează sau redirecționează 20% din impozitul pe venit/profit și fi parte din campania noastră!

Împreună vom moderniza la standare europene secția Terapie Intensivă Pediatrică și vom ajuta, pe termen lung, nu unul, ci mii de copii!

Surse directe de donare în conturile Asociației Ensar Duman:

RO26BACX0000001712976005 RON

RO10BACX0000001712976002 EURO

RO80BACX0000001712976003 USD

cu mențiunea Spitalul Mama și Copilul

Website:www.asociatiaensarduman.ro
Email: contact@asociatiaensarduman.ro
Adresă:Șoseaua Nordului nr 52, București.

Donatii Asociatia Ensar Duman